اگر شما این محتوا را مطالعه می کنید، حتما به دنبال راهی برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی یا اصطلاحا کسب و کار اینترنتی هستید. راه اندازی فروشگاه اینترنتی نیاز به آگاهی دارد و ما سعی کردیم در این مقاله کلیه اطلاعاتی که می تواند به شما کمک کند تا یک تجربه موفق و عالی، از راه اندازی فروشگاه اینترنتی به دست بیاورد را ارائه دهیم.

در این محتوا قرار نیست فقط درباره فروشگاه سازها اطلاعات پیش پا افتاده ای را به شما ارائه دهیم. بلکه قرار است بررسی کنیم چه عواملی باعث شده اند که فروشگاه سازها به وجود بیایند و چطور می شود که با استفاده از فروشگاه سازها و خلق یک کسب و کار اینترنتی، به درآمدهای بسیار بالایی دست پیدا کرد. 

اگر شما هم مانند من بسیار عجله دارید، پس بدون معطلی وارد بحث اصلی می شویم. 

اصلا چرا باید کسب و کارم را در اینترنت ایجاد کنم؟

فروشگاه ساز چیست؟

لطفا اجازه دهید قبل از اینکه وارد موضوع فروشگاه سازها شویم، درباره اینکه چرا باید کسب و کارمان را در بستر اینترنت ایجاد کنیم صحبت کوتاهی داشته باشیم. اگر شما یک فروشنده حرفه ای هستید یا بتازگی وارد فضای فروش شده اید، قطعا اطلاع دارید که برای فروش محصولات خودتان باید یک مکانی را برای خود دست و پا کنید تا مشتریان بتوانند به راحتی به شما دسترسی داشته باشند و از بین محصولاتی که ارائه می دهید، محصول مورد علاقه خود را انتخاب و از شما خریداری کنند. این مکان می تواند شرکت، مغازه، فروشگاه اینترنتی و غیره باشد.

حالا فرض کنید شما یک فروشنده پوشاک هستید و می خواهید در آغاز کار خود یک مغازه ای را در یک محله مناسب تهیه کنید تا بتوانید به کسب درآمد بپردازید. مشکلاتی که در این روش بر سر راه شما وجود دارد عبارتند از: 

 • جستجوی محل مورد نظر که نیاز به صرف زمان زیادی دارد. 
 • بررسی هزینه رهن، اجاره، پول پیش و کارمزد بنگاه (اصطلاحا به شیرینی معروف است 😂) که می تواند به نسبت فضای انتخابی شما متغییر باشد. 
 • بررسی هزینه آب و برق و تلفن که جزو لاینفک کار شما هستند. 
 • بررسی هزینه مالیات، اماکن و غیره که به صورت دوره ای و مرتب برای شما ارسال می شود. 
 • هزینه تامین جنس از بازار 
 • بررسی هزینه کارگر (در صورت نیاز) 
 • و از همه مهمتر بررسی مدت زمانی است که فروشگاه شما می تواند شناخته شود تا به سود مناسبی برسد. 
 • بررسی مدتی که مشتریان می توانند به شما اعتماد کنند و از شما خرید کنند. 
 • بررسی ساعات کاری شما. 
 • بررسی هزینه تبلیغات و... 

 بسیار خب! حالا با وجود این موارد، شما باید یک اراده پولادین، حتی در بعضی از مراحل روابط خوب و جیبی پر از پول داشته باشید که بتوانید به خواسته خود(راه اندازی فروشگاه پوشاک) جامعه عمل بپوشانید. نمی خواهم در همین ابتدای مقاله شما را نا امید کنم، اما باید با واقعیت روبه رو شویم. 

اگر نظر من را بپرسید من که به هیچ وجه حاضر نیستم این مسیر طولانی را طی کنم و مدت زمان زیادی صرف کنم تا بتوانم از محصولاتی که ارائه میدهم به سود برسم. پس به نظر شما چاره کار چیست؟

احتمالا شما این هزینه ها را متقبل شده اید و در حال حاضر یک فروشنده شناخته شده هستید، یا اینکه در ابتدای کار هستید و به حساب و کتاب برای راه اندازی مغازه خود مشغولید. اگر از من بپرسید می گویم جلوی ضرر را از هر جا بگیری، منفعت است! پس بهتر است برای این وضعیت خود چاره ای بیاندیشید تا بتوانید کسب و کار خودتان را با کمترین ضرر و هزینه، راه اندازی کرده و گسترش دهید. 

واقعا چگونه می توان یک فروشگاه راه اندازی کرد که موارد خطرناک بالا را نداشته باشد و به اصطلاح خودمان ریسک پایین تری هم داشته باشد تا بتوانیم به سود مناسبی برسیم؟ جواب سوال شما اینجاست! راه اندازی فروشگاه اینترنتی.

زمانی که شما تصمیم به راه اندازی فروشگاه اینترنتی می گیرید، قطعا هزینه های بسیار زیاد تهیه مغازه را نخواهید داشت و با کم ترین هزینه می توانید یک فروشگاه اینترنتی برای خود راه اندازی کرده و مخاطبان را با روشهای تبلیغاتی ارزان و سریع به سمت خود جذب کنید.

در واقع می توان از این زاویه هم به موضوع نگاه کرد که فروشگاه اینترنتی شما دقیقا نقش همان مغازه شما را بازی خواهد کرد اما نه با مشتریان گذری و اعصاب خورد کن، که فقط سوال می پرسند! بلکه با مشتریانی هدفمند که از طریق گوگل در حال جستجوی فروشنده ی محترمی مثل شما هستند. 

شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که هزینه راه اندازی فروشگاه اینترنتی چقدر است؟ اما پیشنهاد میکنم عجله نکنید و فعلا درگیر حساب و کتاب نشوید، فقط در این حد برایتان بگویم که هزینه های راه اندازی فروشگاه اینترنتی در مقایسه با راه اندازی یک مغازه با هدف فروش خوب واقعا خنده دار است! در ادامه یک داستان واقعی از دوستم برایتان می گویم، امیدوارم به نکته های آن خوب دقت کنید. 

یک داستان واقعی... 

فروشگاه ساز چیست

یکی از روزهای تابستان، یکی از دوستانم تصمیمم گرفت برای اینکه بتواند به استقلال مالی برسد برای خودش کاری دست و پا کند. با کلی تحقیق و پرس و جو از پس هزینه های راه اندازی مغازه بر نیامد و به دنبال راهی بود که ارزانتر و با دردسر کمتر بتواند محصولات خود را به دست مشتریان برساند. جالب است بدانید که دوست من در زمینه فروش لوازم زینتی منزل فعالیت می کند، یعنی او می تواند از هر قشری و نقطه ای مشتری داشته باشد. 

دوست من پس از یک دوره تحقیق طولانی مدت، متوجه شد که می تواند با هزینه بسیار پایین تر و با دردسرهای کمتر یک فروشگاه اینترنتی برای خودش راه اندازی کند و تمامی هزینه هایی که برای پول پیش و یا اجاره باید می داد را برای تبلیغات اینترنتی خود با بودجه بندی مناسب مصرف کند. 

پس با یک حساب و کتاب سرانگشتی سریعا دست به کار شد و به یک طراح سایت مراجعه کرد. او نیازهای خود را با طراح سایت در میان گذاشت، و فروشگاه اینترنتی او ظرف مدت 3 هفته آماده شد. پس از طی آموزش های لازم، او توانست از کلیه محصولات خود عکس برداری کند و با جزئیات مناسب آنرا در سایت برای بازدید کاربران قرار دهد. 

او به همین ترتیب مراحل درج محصولات در فروشگاه را طی کرد و آماده تبلیغات شد، خوشبختانه توانست فیدبک مناسبی بگیرد و مشتریان خوبی برای خود دست و پا کند. او باورش نمی شد که می تواند با هزینه مشخصی در روز تبلیغات خود را مدیریت کند. برای او جای تعجب داشت که با یک هدفمندی بسیار عالی در تبلیغات اینترنتی می تواند بجای اینکه از یک محله کوچک در یک شهر یا استان از طریق مغازه کسب درآمد کند، از تمامی استان و شهرهای موجود در یک کشور کسب درآمد کند. 

خوشبختانه او بعد از مدت کوتاهی فعالیت که توانست مجوزهای لازم را برای فروشگاه اینترنتی خود بگیرد و الان او دارای 4 کارمند می باشد که کارهای اداری فروشگاه اینترنتی را انجام می دهند. 

خب، امیدوارم که از این داستان لذت برده باشید، اما برای اینکه از موضوع اصلی مقاله دور نشویم در ادامه برای شما یک تصویر قرار داده ام که نشان دهنده میزان استفاده کاربران از اینترنت است. شما دقیقا با بررسی این آمار یا آمارهای مشابه که در اینترنت موجود هستند می توانید مطمئن شوید که اینترنت یک فضای کوچک نیست! بلکه اینترنت یک فضای بسیار بزرگی است که برای همه افراد با هر نوع سن، جنسیت و هدفی فضای دیده شدن دارد و براحتی می توانید در معرض دید کاربران قرار بگیرید. 

 فروشگاه ساز چیست؟

پس نگران نباشید که مشتری نداشته باشید، یکی از خوبی های اینترنت این است که برای هر نوع کسب و کاری می تواند مشتری بیاورد و اگر اصول بازاریابی اینترنتی را بخوبی بدانید می توانید از این مشتریان پول بسیار خوبی در بیاورید.

خیلی از کسب و کارهای میلیاردی دنیا فعالیت خود را از بستر اینترنت فعالیت آغاز کرده اند، که توانسته است صاحبانشان را در مدت زمان کوتاهی میلیاردر کند. نمونه های بسیار زیادی هستند مانند: amazon،Google،alibaba  وغیره. اما هر کدام از اینها در شاخه های مختص به خود در بستر اینترنت فعالیت می کنند و توانسته اند با برنامه ریزی مناسب و هدفمندی به مشتریان بسیار زیادی دست پیدا کنند. 

حالا آماده اید به سراغ بحث اصلی برویم؟ 😉

فروشگاه ساز دقیقا چیست؟

فروشگاه ساز چیست؟

 زمانی که شما تصمیم می گرید یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید، باید یک نام دامنه(Domain) انتخاب کنید که همان آدرس سایت شماست مانند: Alishop.com پس از آن برای اینکه بتوانید محصولات خودتان را در سایت ذخیره کنید، نیاز به یک فضای ذخیره سازی اطلاعات دارید که اصطلاحا به آن هاست(Host) می گویند. 

زمانی که این دو مورد را تهیه کردید 50% کار را پیش رفته اید، در این قسمت شما نیاز دارید که یک سیستمی در اختیار داشته باشید تا بتوانید هاست و دامنه را بر روی آن تنظیم کنید و از طریق آن وارد پنل مدیریت خود شوید تا محصولات را درج کنید و کوپن های تخفیفی را برای مشتریان وفادار صادر کنید و از تعامل با آنها لذت ببرید. 😍

این سیستم را اصطلاحا CMS (سیستم مدیریت محتوا) می گویند. سیستم های مدیریت محتوا به دو صورت اختصاصی و آماده در اختیار کاربران قرار می گیرد. 

سیستم مدیریت محتوا اختصاصی:

در واقع به برنامه تحت وبی گفته می شود که شرکت های طراحی سایت آنرا از قبل می نویسند و در اختیار مشتریان قرار می دهند. من این نوع سیستم های مدیریت محتوا را پیشنهاد نمی کنم به چند دلیل:

 1. هزینه بسیار بالایی که بابت این سیستم ها باید متقبل شوید. 
 2. همیشه نیاز به یک پشتیبان دارید، زیرا سیستم های مدیریت محتوای آنها اختصاصی است و هر طراح یا مدیر وب سایتی طرز استفاده از آنرا بلد نیست. 
 3. بابت هر تغییری از شما طلب هزینه می کنند. 
 4. احتمال دارد دارای باگی(خطا/مشکل) در کدنویسی باشد که در آینده از نظر امنیتی برای شما خطر ساز شود. 
 5. ممکن است بخاطر عدم کدنویسی صحیح، سایت شما حجم زیادی را در بر بگیرد، و این موضوع در سئو و بهینه سازی سایت اصلا مناسب نیست. 

اما مزیت هایی هم دارد:

 1. سایت شما یک پنل اختصاصی دارد که بر اساس خواسته های شما ساخته شده است. 
 2. دارای ظاهر دلخواه شماست. 

سیستم مدیریت محتوا آماده:

سیستم مدیریت محتوا آماده تا حدودی مشابه سیستم مدیریت محتوای اختصاصی است، اما تفاوت هایی هم دارند که در ادامه به بررسی مزیت ها و معایب آنها می پردازیم: 

مزیت ها:

 1. نصب و راه اندازی سیستم های مدیریت محتوا بر خلاف سیستم های مدیریت محتوای اختصاصی رایگان هستند. 
 2. اکثر وبمسترها (طراحان سایت/مدیران سایت ها) با سیستم های مدیریت محتوا آماده و رایگان آشنایی دارند و برخی از آنها به صورت تخصصی آموزش دیده اند که بر روی سیستم های مدیریت محتوای آماده هر نوع سایتی را طراحی و در اختیار مشتری قرار بدهند. 
 3. هر افزونه(برنامه جانبی) نیاز داشته باشید براحتی جستجو می کنید و از آن استفاده می کنید. (اغلب رایگان هستند)
 4. آموزش های رایگان آن در کل اینترنت موجود است، یعنی هر فردی با هر اطلاعاتی می تواند از این سیستم استفاده کند. 

پس با این تفاسیر تصمیم می گیریم که استفاده از سیستم های مدیریت محتوا آماده برای شما(منظورم کسانی است که تا بحال در راه اندازی فروشگاه اینترنتی تجربه ای نداشتند)مناسب تر است. 

حال که با معنی سیستم های مدیریت محتوا یا اصطلاحا CMS ها آشنا شدید، بهتر است درباره فروشگاه سازها هم یک نکته کوچک خدمتتان عرض کنم. 

سایت سازها، فروشگاه سازها، انجمن سازها و غیره هم یک نوع سیستم مدیریت محتوا یا CMS هستند، هر کدام برای یک هدف مشخص ساخته شده اند که باید به طور مناسب از آنها استفاده شود. مثلا با یک سیستم مدیریت محتوا انجمن نمی توان فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی ایجاد کرد، زیرا سیستم مدیریت محتوای انجمن طوری برنامه نویسی شده است که در آن کاربران بتوانند فقط به بحث و تبادل نظر بپردازند. برای ساخت فروشگاه اینترنتی نیاز به یک سیستم مدیریت محتوا مناسب دارید. 

پس مطمئن باشید که سیستم مدیریت محتوا همان CMS یا فروشگاه ساز یا سایت ساز است و خارج از این تعریف ها، تعریف دیگری وجود ندارد. 

فروشگاه ساز آنلاین:

فروشگاه ساز چیست؟

حالا وقت آن رسیده است که وارد گود شویم و درباره فروشگاه سازهای آنلاین صحبت کنیم، اگر کمی با فضای وب آشنا باشید، می دانید که امروزه شرکت های کوچک و بزرگی هستند که در حال ارائه خدمات در بستر وب هستند. یکی از خدماتی که در حال ارائه به کاربران هستند، فروشگاه ساز آنلاین است. 

برای استفاده از فروشگاه سازهای آنلاین شما باید در وب سایت شرکتی که این سرویس را ارائه می دهد عضو شده و پلن فروشگاه ساز خود را انتخاب کرده و شروع به استفاده از آن بکنید. 

فروشگاه سازهای آنلاین زیادی وجود دارند، که ما برخی از آنها را در دو دسته بندی ایرانی و خارجی برای شما معرفی می کنیم: 

برخی از فروشگاه سازهای حرفه ای که به صورت جهانی محبوبیت بسیار زیادی دارند:

 1. ووکامرس
 2. مجنتو 
 3. جوملا
 4. اپن کارت
 5. پرستا شاپ
 6. دروپال

این فروشگاه سازها (Open Source) یا (متن باز/کدباز) می باشند. کد باز بودن نرم افزارهای تحت وب یا سیستم های مدیریت محتوا (CMS)، یک مزیت محسوب می شود و شما براحتی می توانید تغییرات مورد نظر خود را در این سیستم ها اعمال کنید و از استفاده آن لذت ببرید. 

و اما برخی از فروشگاه سازهای حرفه ای ایرانی: 

 1. بهسا وب
 2. کاموا
 3. پرتال
 4. سازیتو 
 5. بیدک 
 6. شاپفا
 7. سبد خرید

در بین فروشگاه سازهای ایرانی، سایت پورتال و سایت بهسا وب به صورت کدباز فعالیت می کنند و API های اختصاصی برای توسعه سیستم هایشان در اختیار برنامه نویسان قرار می دهند. 

فروشگاه ساز رایگان فارسی:

من تابحال فروشگاه ساز رایگان فارسی ندیده ام، اما زمانی که در وب به دنبال چنین سرویسی می گشتم، با یک وب سایت به نام میهن استور مواجه شدم که نسبتا می توان گفت به عنوان فروشگاه ساز رایگان فارسی در حال فعالیت است. 

نحوه کار فروشگاه میهن استور به این صورت است که شما با عضویت در سیستم و تکمیل اطلاعات خود به یک پنلی دسترسی پیدا می کنید که دارای یکسری محصولات از پیش تعیین شده است و می توانید فروش خود را بر روی آن محصولات آغاز کنید. هر فروشی که انجام دهید درصدی به حساب شما واریز شده و می توانید آنرا برداشت کنید. 

اما با این تعریف شاید شما هم حس کنید که با یک سیستم همکاری در فروش طرف هستید! بله، درس حدس زده اید. سایت میهن استور یک سرویس همکاری در فروش است اما به شما اجازه می دهد که فروشگاه رایگان فارسی خود را با قالب های آماده ای که در پنل مدیریت وجود دارد بسازید و علاوه بر محصولات از پیش تعیین شده، محصولات جدید و دلخواه خود را به لیست اضافه کنید. 

فروشگاه ساز حرفه ای:

به نظر شخصی بنده، فروشگاه سازها بر اساس نیازهای ما کاربران ایجاد می شوند، چیزی به عنوان حرفه ای یا مبتدی نداریم، ممکن است برخی از شرکت ها سایت ساز خود را فقط برای دسته ای از کاربران بسازند(مثلا دسته پزشکان) و به فروش برسانند یا ممکن است برخی از شرکت ها با یک هدف مشخص فروشگاه سازها را برای سایر افراد ایجاد کنند. 

هدف کلیه این شرکت ها و سرویس ها، ایجاد کسب و کار اینترنتی مورد نظر شما می باشد. شما با تحلیل و بررسی ها می توانید فروشگاه ساز حرفه ای مد نظر خود را انتخاب کنید. 

یک فروشگاه ساز آنلاین و حرفه ای باید چه امکانات و ویژگی هایی داشته باشد؟ 

خب حالا پس از کلی صحبت به قسمت ویژگی های فروشگاه ساز حرفه ای می رسیم، واقعا قبل از خرید باید به امکانات و ویژگی های فروشگاه سازی که انتخاب کرده اید به خوبی دقت کنید، برخی از فروشگاه سازها مانند پورتال و بهسا وب مهلت تست 5 الی 7 روزه به مشتریان خود می دهند تا کاربران قبل از خرید با پنل خود به صورت کامل آشنا شوند و پس از رضایت خرید خود را نهایی کنند. 

 1. کوپن تخفیف: برای اینکه بتوانید مشتریان وفادار خود را همیشه خوشحال و راضی نگه دارید باید برای آنها هدایایی در نظر بگیرید، حتما هدایا نباید به صورت فیزیکی و قابل لمس باشند، می توانید برای مشتریان خود کوپن تخفیفی ایجاد کنید تا با استفاده از آن بتوانند در خریدهای بعدی با مبلغ شگفت انگیزی پاداش وفاداریشان را از شما دریافت کنند. 
 2. درگاه بانکی: یکی از مهمترین بخش های هر فروشگاه اینترنتی بخش درگاه بانکی است. درگاه بانکی معتبر علاوه بر بالا بردن اطمینان کاربران نسبت به فروشگاه شما نقش بسیار مهمی دارد، خیال شما و کاربران هم از جابجایی پول های بین بانکی راحت خواهد بود، زیرا هیچ خطری شما را تهدید نمی کند. 
 3. گزارش گیری دقیق: برای اینکه بررسی کنید کاربران چگونه شما را پیدا کرده اند؟ از کدام محصولات بازدید کرده اند؟ به کدام صفحات علاقه نشان داده و مدت زمان زیادی در آنها باقی مانده اند؟ یا برای اینکه میزان فروش روز، هفته، ماه و سال خود را تحلیل کنید، باید گزارش گیری های دقیقی از سیستم فروشگاه ساز خود داشته باشید، گزارشات به شما کمک می کند در برخی از مواقع تصمیم های هدفمندتری را بگیرید. 
 4. کنترل موجودی: این بخش به شما و مشتریان اطمینان خاطر می دهد، زیرا شما با مدیریت این بخش به مشتریان اطلاع رسانی می کنید که چه تعدادی از یک محصول در انبار موجود است. کنترل موجودی باعث می شود که کاربر به در بسته برخورد نکند! یعنی اگر مطلع شود که جنسی در انبار موجود نیست، می تواند آنرا سفارش دهد تا زمانی که شما آن محصول را تامین می کنید. 
 5. اطلاع رسانی پیامکی: داشتن چنین خدمتی در فروشگاه ساز باعث می شود که کاربر حس خوبی نسبت به خریدش از شما داشته باشد. همچنین شما می توانید با استفاده از این سرویس در مناسبت های مختلفی به کاربران خود پیامک های مناسبتی ارسال کنید تا آنها بدانند که شما هیچوقت مشتریان خود را فراموش نمی کنید. 
 6. مقایسه محصول: مقایسه محصول به مشتریان کمک می کند تا اگر تردیدی در انتخاب خود دارند، راحت تر تصمیم بگیرند. این قابلیت فروشگاه سازها باعث می شود که در میان دو محصول متفاوت از یک دسته بندی مقایسه ای ایجاد شود، تا کاربر امکانات و نکات ریز و درشت آنها را بررسی کند و بر اساس دیتاهای موجود خرید خود را مطمئن تر انجام دهد. 
 7. دسته بندی سفارش ها: دسته بندی مناسب سفارشات بخش اصلی هر فروشگاه سازی است. ایجاد دسته بندی ها باعث می شوند که مدیران فروشگاه اینترنتی براحتی محصولات و سفارشات را از یکدیگر ترکیب کنند. 
 8. تبادل نظر کاربران: کمی به کاری که می خواهید انجام دهید دقت کنید! بله، تمامی فعالیت هایی که شما انجام می دهید تا فروش مناسبی داشته باشید در گروء نظرات کاربران است. کاربران هستند که از شما خرید می کنند و با ثبت رضایت خود باعث می شوند سایر کاربران نیز از شما خریدهای خوبی داشته باشند. پس فراموش نکنید که حساس ترین بخش هر فروشگاه ساز قسمت تبادل نظر با کاربران است.  
 9. پیگیری سفارش ها: فرض کنید از یک فروشگاهی محصولی را خریداری کرده اید و هزینه را هم به صورت آنلاین ورایز کرده اید، اما نه از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی شده است، نه ایمیلی مبنی بر تایید خرید شما به صندوق پست الکترونیک شما ارسال شده است، پیش خود چه فکری می کنید؟ قطعا استرس دارید! نه؟☹️ پیگیری سفارش ها بخشی است که جزو لاینفک هر فروشگاه ساز است. این بخش مهم باید در قسمت مناسبی از سایت قرار بگیرد تا کاربران بتوانند سفارشات را پیگیری کرده و از وضعیت لحظه به لحظه مطلع شوند. 
 10. قالب های متنوع: فروشگاه سازها باید دارای قالب های متنوعی باشند، زیرا تنوع قالب باعث می شود که کاربران قالب های شیک و مناسبی را انتخاب کنند تا افزایش فروش خوبی را تجربه کنند. ناگفته نماند که قالب مناسب می تواند اعتماد کاربران را به همان فروشگاه افزایش دهد. 

فروشگاه ساز چیست؟

چرا باید از فروشگاه سازها استفاده کنیم؟ 

اگر شما وقت و هزینه طراحی فروشگاه اختصاصی را ندارید، پیشنهاد می کنم از فروشگاه سازهای آماده که در بالا راجع به آنها صحبت کردیم استفاده کنید. اکثر فروشگاه سازهای آماده با هزینه های بسیار پایین و با امکانات مناسب ایجاد شده اند که کار هر کاربر با هر سطحی از علم و دانش بتوانند از آنها استفاده کنند. 

استفاده از فروشگاه سازها باعث صرفه جویی در زمان و هزینه شما می شوند و از طرفی باعث می شوند که شما سریعتر به کسب درآمد از اینترنت بپردازید و بتوانید رفتار کاربران خود را تحلیل کرده و کسب و کار خود را گسترش دهید. 

چگونه با توجه به کسب و کارم یک فروشگاه ساز را انتخاب کنم؟

انتخاب فروشگاه ساز را بر عهده خودتان می گذارم زیرا با توضیحاتی که دادم، به راحتی می توانید ویژگی های فروشگاه ساز خود را بررسی و از آن استفاده کنید. سعی کنید فروشگاه سازی را انتخاب کنید که دارای پشتیبانی مناسب است. برخی از شرکت هایی که فروشگاه ساز اختصاصی آماده و روانه بازار می کنند تنها هدفشان کسب درآمد و پول به جیب زدن است! اما پیشنهاد می کنم با شرکت یا تیم هایی کار کنید که هدفشان کمک به شما و گسترش کسب و کار شما است. 

هزینه فروشگاه ساز چگونه است؟

هزینه های فروشگاه ساز برای هر شرکت متفاوت است، شما باید با توجه به بودجه خود یک شرکتی را که خدمات مناسب ارائه می دهد انتخاب کنید و پس از کسب اطمینان از کیفیت آن شرکت خدمات خود را گسترش دهید. 

زمانی که قصد راه اندازی فروشگاه اینترنتی را دارید باید خودتان را آماده شنیدن هر چیز عجیب و غریبی از سوی شرکت ها بکنید! ممکن است برخی از شرکت ها حتی برای پشتیبانی که جزء وظایفشان است از شما هزینه دریافت کنند(حتی شرکتی را می شناختم که برای درج تیکت از مشتری هزینه دریافت می کرد) سعی کنید با این شرکت ها همکاری نکنید و از خدمات آنها استفاده نکنید، چون واقعا این شرکت ها هدفشان فقط به دست آوردن پول است و می خواهند از هر روشی به سودهای کلانی دست پیدا کنند. 

شما به عنوان مشتری باید شناخت خوبی درباره سایت سازها و فروشگاه سازها داشته باشید و سعی کنید از شرکت های معتبری که سرویس های با کیفیت و مطلوبی ارائه می کنند استفاده کنید. پیشنهاد می کنم حتما در اینترنت تحقیق کنید، در انجمن ها با سایر کاربران مشورت کنید و با پشتیبانی شرکت ها تماس بگیرید و از آنها درباره خدماتشان سوال کنید یا به وب سایت شرکت ها مراجعه کرده و خدمات و پکیج های آنها را مورد بررسی قرار دهید.

در این مقاله درباره فروشگاه ساز صحبت های مفصلی داشتیم، در مرحله بعد شما می توانید با کارشناسان بهسا وب تماس گرفته و درباره راه اندازی کسب و کار اینترنتی با فروشگاه ساز بهسا وب مشاوره رایگان دریافت کنید.به زودی قالب های فروشگاه ساز بهسا وب بارگزاری شده و اطلاعات مناسبی درباره استفاده از آن در اختیارتان قرار می گیرید. 

خوشحال می شوم اگر تجربه ای در این زمینه دارید از قسمت کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید...