شاید شما هم مشاهده کرده اید که اخیرا در عرصه وب ایران برندهای جدیدی ظهور می کنند و به سرعت رشد می کنند و شناخته می شوند و شناخت بیشتر برای هر برند نوپا برابر است با افزایش فروش و کسب اعتبار از طرف مشتریان.

شاید در این ماجرا برای شما هم جای سوالی باشد که چطور می شود یک برند نوپا به سرعت در وب رشد کرده و به درآمد می رسد و از طرفی طرفداران خود را به سرعت پیدا می کند و کسب و کار خود را روز به روز گسترش می دهد؟

در این مقاله قرار است درباره ی این موضوع به طور جامع صحبت کنیم و ببینیم که چگونه می شود برندهایی که تا به دیروز ناشناخته بودند یک شبه ره صد ساله را پیش رفته و به سرعت در دل مخاطبان که در وب فعالیت می کنند جای می گیرند، پس در ادامه همراه بهسا وب باشید تا به دانسته های خود اضافه کنید.

احتمالا شما هم تجربه ی خرید از اینترنت را داشته اید، قبل از اینکه از یک فروشگاه اینترنتی خرید بکنید چه چیزهایی برای شما ملاک هستند؟

 • اعتماد به سایت ؟
 • کامل بودن دسته بندی محصولات ؟
 • تنوع هر محصول ؟
 • و ...

اما جالب است بدانید که شما فقط در مرحله ی اول به دنبال نام و نشانی و اعتبار این فروشگاه در سطح وب هستید و این موضوع باعث می شود که شما به سمت فروشگاه مورد نظر جذب شده و از اجناس بازدید کرده و در صورت نیاز خرید کنید.

اعتماد، در بحث کسب و کارهای اینترنتی همیشه حرف اول را می زند اگر شما هم خریدی از یک وب سایت انجام می دهید به واسطه ی اعتمادی است که به آن فروشگاه دارید.

اعتماد در وب از کجا به دست می آید؟

 • از صحبت کردن درباره ی این فروشگاه در انجمن ها
 • فعالیت و بحث و گفتگو در شبکه های اجتماعی
 • رپورتاژ (معرفی) در سایت های خبری
 • و ...

خب تا به اینجا متوجه شده ایم که کسب و کارها در اینترنت بر چه اساسی کاربران خود را جذب کرده و کسب در آمد می کنند. در ادامه می خواهیم دید عمیق تری به مسئله داشته باشیم تا بتوانیم بخوبی این موضوع را درک کنیم و از آن بعنوان استراتژی موفقیت خود در وب استفاده کنیم.

امروزه مدیران و صاحبان کسب و کارها به دنبال این هستند که ارزانترین و خلاقانه ترین روش های تبلیغاتی را برای معرفی کسب و کار خود انتخاب کنند، زیرا این موضوع باعث هدفمندی مناسب و دریافت فیدبک مطلوب می شود.

شاید شما هم مانند سایر افراد از راهکارهای تبلیغاتی زیادی در اینترنت مطلع باشید اما همانطور که می دانید حضور فعال و مستمر شما در عرصه وب و در نتایج ابتدایی گوگل باعث بالا رفتن ترافیک ورودی سایت و افزایش فروش شما خواهد شد و این موضوع یکی از مهمترین دغدغه های صاحبان کسب و کارهای اینترنتی است.

چند نمونه از فرآیندهای تبلیغات اینترنتی:

 • سئو
 • ایمیل مارکتینگ
 • تبلیغات در شبکه های اجتماعی
 • تبلیغات گوگل
 • رپورتاژ خبری
 • تبلیغات بنری

و ...

اما تنها چیزی که شما را از سایرین متمایز می کند بحث تولید محتوای مناسب و مرتبط با کسب و کار شما برای کاربران در وب است که درصد موفقیت یک استارت آپ یا برند نوپای شما را به شدت افزایش خواهد داد.

یکی از بهترین تولید محتواهایی که می توانید انجام دهید پاسخگویی به سوالات کاربران در قالب مقالات مناسب و کاربردی است که نکته ی آموزنده ای را به او ارائه دهد.

یک تیم تحقیقاتی روش های مختلف تبلیغات اینترنتی را بررسی نموده و در گزارشی اعلام کرده اند: در بین ایمیل مارکتینگ، برندینگ، تبلیغات بنری، رپورتاژ آگهی بعنوان برترین روش جهت تبلیفات اینترنتی استفاده می شود زیرا دارای فیدبک مناسب و اعتماد سریعتر گوگل به محتوای درج شده به حساب می اید. (این بررسی ها بر اساس میزان تاثیر گذاری و میزان هزینه انجام شده است )

رپورتاژ آگهی چیست؟

رپورتاژ چیست؟

شاید شما هم در سایت های تفریحی، خبری و تکنولوژی مشاهده کرده اید که در یک پست به صورت کامل یک خدمت یا برند را معرفی کرده و در انتهای آن مطلب تگ رپورتاژ را جهت مشخص شدن تبلیغاتی بودن پست درج می کنند.

رپورتاژ آگهی در واقع همان خبرهای تبلیغاتی هستند که در سایت های مختلف منتشر می شوند و دارای لینک های مرتبط و تصاویر جذابی هستند که کاربر را به راحتی به صفحه مورد نظر هدایت کنند.

در سایر کشورها رپورتاژ آگهی را با نام روابط عمومی دیجیتال یا Digital Pr می شناسند، زیرا معتقد هستند که رپورتاژ اگهی یکی از مهمترین راهکارها برای بالا رفتن روابط عمومی کسب و کارها می شود.

چرا رپورتاژ آگهی بهترین گزینه در بازاریابی اینترنتی و سئو است؟

شاید شما هم در بسیاری از سایت های ایرانی مشاهده کرده اید، به محض وارد شدن به صفحه اصلی وب سایت با حجم بسیار زیاد بنرهای تبلیغاتی مواجه می شوید که در حال چشمک زدن هستند این بنرها نه تنها نظرات شما را جلب نمی کنند باید بگوییم دیگر هیچ سودی برای کاربران نخواهد داشت زیرا اکثر کاربران به این بنرها بی اعتماد هستند و روی آنها کلیک نمی کنند.

اما رپورتاژ آگهی چون یک محتوا می باشد که می توان آنرا خبر نیز نامید در صفحه اصلی سایت های معتبر درج می شود که کاربران عادی اطلاعی از تبلیغاتی بودن متن آن ندارند و بر روی آن کلیک می کنند تا آخرین خبر را مشاهده کنند در این حال با مطلب شما برخورد می کنند و آنرا تا انتها می خوانند.

البته نکته ای که بسیار بسیار باید در آن دقت کرد این است که شما اگر محتوای رپورتاژ خود را به یک تولید کننده محتوای حرفه ای بسپارید او می تواند با استفاده از تکنیک های متفاوت در متن، نکات مهم و آموزنده ای را به کاربران ارائه دهد و این باعث می شود کاربران متوجه شوند که یک ترفند یا تکنیکی را در این خبر یاد می گیرند مطمئن باشید آنرا تا انتها مطالعه خواهند کرد در برخی از موارد نیز مشاهده شده است که حتی کامنت های  مختلفی برای آن درج شده است.

به همین دلیل با درج رپورتاژ آگهی در سایت های معتبر کاربران متن محتوای شما را مطالعه کرده و با ویژگی های کسب و کار اینترنتی، وب سایت و خدمات شما آشنا می شوند و برندسازی شما به طور مناسب انجام می شود.

باید در نظر داشته باشید که وقتی یک خبرگزاری بسیار معتبر خبر شما را در سایت خود منتشر می کنند این حساسیت در سایر کاربران آن وب سایت ایجاد می شود که حداقل برای یکبارهم که شده به وب سایت شما سر زده و گشتی در آن بزنند.

رپورتاژ آگهی موثرترین راه برای سئو و بهبود رتبه سایت است:

در متن رپورتاژ آگهی شما کلمات کلیدی باید مشخص شوند که قرار است در آنها رتبه ی خوبی در نتایج جستجو دریافت کنید و آنها را مستقیما به صفحات مربوطه لینک دهید تا بتوانید در آنها رتبه ی مناسبی کسب کنید.

اکثر وب سایت هایی که رپورتاژ منتشر می کنند 3 لینک برای سایت شما درج می کنند، 1 لینک به عنوان فالو در نظر گرفته می شود و دو لینک به عنوان نو فالواما این موضوع برای تمامی سایت ها درست نیست! شاید سایت هایی باشند که با یک مبلغ مشخص محدودیتی در درج لینک نداشته باشند.

با انتشار خبر شما در سایت های معتبر، اعتبارهای بسیار مناسبی از طریق آن سایت ها به سایت شما وارد می شود که می تواند نتایج شما را در گوگل بخوبی تغییر دهد و همچنین سایت شما از نظر گوگل هم یک سایت معتبر و مطمئن شناخته می شود چرا که وب سایت های معتبر با درج رپورتاژ آگهی شما اعتباری از دامنه و صفحه اصلی سایت سوی خودشان برای شما ارسال می کنند و باعث افزایش قدرت سایت شما می شود.

با انتشار رپورتاژ آگهی چه اتفاقاتی قرار است بیفتد؟

بهتر است از کمی عقب تر شروع کنیم تا این بخش را توضیح دهیم! شما زمانی که نیاز دارید یک رپورتاژ در سایتی درج بکیند باید از قبل برنامه ریزی داشته باشید و درج رپورتاژها را به عنوان یک کمیپن اجرا کنید.

اینکه شما بخواهید با انتشار یک رپورتاژ در یک وب سایت معتبر شاهد نتایج معجزه آسایی باشید سخت در اشتباه هستید!

رپورتاژ آگهی ها باید به صورت یک کمپین اجرا شوند تا بیشتر بر جنبه برندینگ و افزایش قدرت سایت شما کمک کند از طرفی زمانی که کاربران این متن را مطالعه می کنند به شما اعتماد کرده و با شما تماس خواهند گرفت، پس باید از دو طرف به این مسئله نگاه کرد: یک مسئله تولید محتوای مناسب که اعتماد کاربران را جلب کند و مسئله دوم نوع لینک سازی و دریافت اعتبار شما در بین رقیبان است. 

اگر به دنبال اجرای کمپین رپورتاژ در سایت های معتبر با هزینه مناسب هستید؟

با مشاوران بهسا وب تماس گرفته و به صورت رایگان سوالات خود را بپرسید!