سئو محلی یا لوکال سئو چیست؟

سئو محلی یا لوکال سئو یک شیوه تاثیر گذار برای بازاریابی کسب و کار به صورت آنلاین است. این شیوه به کسب وکار ها کمک می کند که محصولات یا خدمات خود را برای مشتریان محلی ترویج دهند و این ترویج همزمان با نیاز مشتری به این کسب و کار است. سئو محلی از استراتژی های گوناگونی استفاده می کند. این استراتژی ها شامل رتبه بندی سایت شما در موتورهای جستجو مانند گوگل، دایرکتوری های کسب وکار، فهرست کسب وکار گوگل (Google My Business)، صفحه محیط کسب و کار بینگ (Bing Places for Business)، محتوای محلی سازی شده بر روی وبسایت شما، نشریات آنلاین و دیگر استراتژی ها می باشد.

روزانه میلیون ها مشتری برای یافتن کسب و کار مورد نظر خود در  یک حوزه خاص از سئو محلی(لوکال سئو) استفاده می کنند. شما می توانید با همکاری یک شرکت معتبر سئو و تمرکز بر روی سئو محلی شانس انتخاب کسب و کار خود را توسط این مشتریان بالقوه افزایش دهید.

سرویس های سئو محلی(لوکال سئو) شیوه ای از بازاریابی بسیار هدفمند را ارائه می نمایند.(این رویکرد هیچ شباهتی با چسباندن آگهی به دیوار یا خرید آگهی تبلیغاتی از یک روزنامه محلی ندارد. این شیوه های سنتی ممکن است توسط مشتریان بالقوه ای که به محصول یا سرویس شما علاقه مند هستند مشاهده نشود.) استراتژی های سئو محلی به شما اجازه می دهند که کسب وکار خود را بر روی موتورهای جستجو و دیگر پلاتفرم های بازاریابی دیجیتال قرار دهید، به شیوه ای که شما توسط مشتریان بالقوه دیده شوید.

سرویس های اصلی سئو محلی (لوکال سئو):

 1. محلی سازی وبسایت

محلی سازی وبسایت به معنی وجود نام کشور، شهر، منطقه و آدرس دقیق کسب و کار در تمامی صفحات وبسایت است. این سرویس برای کسب و کارهایی که دارای چندین موقعیت هستند می تواند به وسیله صفحاتی جداگانه برای هر یک از موقعیت های شرکت پیاده سازی شود. همچنین استراتژی محتوای محلی مانند درگیر شدن در یک رویداد اجتماعی محلی به شیوه ارائه مقالات و اطلاعات درون سایت در روند محلی سازی سایت بسیار مفید است.

 1. ایجاد مرجع

از وجود امکانات سایت خود بر روی سایت های مرجع و دایرکتوری های آنلاین کسب و کار مطمئن شوید. شاید این مورد به تنهایی نتواند به پیدا کردن مشتریان شما کمک کند، ولی به نمایش گذاشتن نام، آدرس و شماره تلفن شرکت بر روی سایت های مرجع و دایرکتوری های آنلاین کسب وکار به بهبود رتبه شما در موتور های جستجو کمک می کند.

 1. استفاده از فهرست کسب و کار گوگل (Google My Business)

سئو محلی چیست

دسترسی به صفحه کسب و کار گوگل گامی اساسی برای نمایش کسب و کار شما بر روی سرویس های مهم گوگل مانند گوگل مپ(Google Map)، صفحات جستجوی محلی و گوگل پلاس می باشد. Google My Business و Bing Places for Business (همتای مایکروسافتی Google My Business) باید اولین دایرکتوری هایی باشند که کسب وکار خود را در آن ثبت می کنید.

 1. مدیریت بررسی ها و امتیاز بندی ها

بررسی های واقعی و رتبه بندی صادقانه هم برای نمایش کیفیت وبسایت شما و هم برای ارسال این پیام به موتورهای جستجو که سایت و خدمات شما مفید و قابل اعتماد است، بسیار حیاتی می باشد. میزان بررسی های دریافت شده، کیفیت کلی بررسی ها و اعتبار سایت های که بررسی ها را از آن دریافت می کنید، فاکتورهای مهم در رتبه بندی سئو محلی(لوکال سئو) می باشند.

 1. داشتن بک لینک های با کیفیت

به طور طبیعی داشتن بک لینک از وبسایت های شناخته شده به موتورهای جستجو کمک می کند که وبسایت شما را به عنوان یک منبع قابل اعتماد برای اطلاعات بشناسد. گرفتن بک لینک از روزنامه های آنلاین محلی، وبلاگ های محلی، انجمن های کسب و کار محلی و همچنین گروه های اجتماعی محلی همگی می توانند به بهبود جستجو و بازدید محلی سایت شما کمک کنند.

10 دلیل لزوم سرویس های سئو محلی(لوکال سئو) برای جذب مشتریان جدید

 1. مشتریان محلی برای یافتن کسب وکار محلی مورد نظر خود از اینترنت (دسکتاپ و موبایل) استفاده می کنند.

درست است، برخی از مردم هنوز هم از دفترچه تلفن های چاپ شده استفاده می کنند، اما بیشتر و بیشتر مردم در حال چرخیدن در اینترنت برای یافتن اطلاعات در مورد کسب و کار های محلی هستند. آمار زیر بیشتر می تواند موضوع را شرح دهد:

 • 96 درصد کاربران کامپیوتر جستجو های محلی انجام می دهند.
 • 46 درصد تمامی جستجو های گوگل به صورت محلی می باشند.
 • 64 درصد مشتریان محلی از موتورهای جستجو و دایرکتوری های آنلاین به عنوان راه اصلی پیدا کردن کسب و کار های محلی استفاده می کنند.
 • 50 درصد جستجوهای محلی که توسط گوشی های موبایل انجام می شود برای یافتن اطلاعات کسب و کار ها می باشد.(مانند آدرس یا شماره تلفن یک شرکت)
 • 78 درصد جستجوهای محلی گوشی های موبایل موجب انجام یک خرید آفلاین می شود.
 1. بازاریابی سئو محلی بسیار هدفمند و زود بازده است.

دلیل اصلی یک جستجو محلی یافتن یک کسب و کار خاص است، دومین دلیل بسیار مهم آن یافتن یک محصول یا سرویس است. بسیاری از جستجو های محلی به منظور پیدا کردن نام یک کسب و کار ویژه انجام می شود. بسیاری از کاربران که به جستجوی محلی می پردازند از قبل هیچ کسب و کار ویژه ای را در ذهن ندارند. شما باید با بهره گیری از تاکتیک های سئو محلی موقعیت کسب و کار خود را بهتر نمایید و در زمانی که مشتریان محلی به دنبال محصول یا خدمات شما می گردند سعی کنید بهترین چیزها را برای جلب کردن توجه آن ها ترویج دهید. بهترین زمان برای جذب یک مشتری بالقوه وقتی است که او به شما نیاز دارد.

 1. رسانه های تبلیغاتی محلی بالاترین میزان تبدیل را دارند.

دایرکتوری های آنلاین نام، آدرس، شماره تلفن و بیشتر اوقات اطلاعات بیشتری در مورد یک کسب و کار را نمایش می دهند. دایرکتوری های محلی بر روی صفحات نخست بسیاری از نتایج جستجوی محلی تاثیر گذار هستند. بازاریابی دایرکتوری محلی به عنوان یکی از چندین استراتژی سئو محلی بالاترین نرخ تبدیل را نسبت به سایر روش های تبلیغات سنتی دارد به شیوه ای که بیشتر از نیمی از تبدیل های یک سایت از دایرکتوری های محلی می باشد. به این معنی که اگر شما کسب و کار خود را در سایت های با کیفیت دایرکتوری آنلاین قرار دهید، میزان مشتریان واقعی خود را دو برابر خواهید کرد.

 1. اینترنت گوشی های موبایل همواره در حال رشد است.

سئو محلی چیست

بیشتر مشتریان حتی زمانی که در حال راه رفتن هستند از تلفن همراه یا تبلت خود برای یافتن کسب و کار محلی مورد نظر خود استفاده می کنند. در واقع، میزان استفاده از اینترنت از طریق موبایل بسیار بیشتر از دسکتاپ می باشد. سئو محلی هر دو دسترسی کامپیوتر و موبایل به اینترنت را به خوبی پوشش می دهد، به این دلیل که یک تجارت هرگز نباید یک مشتری بالقوه را از دست دهد.

 1. بازگشت سرمایه (ROI) سئو محلی عالی است.

برخلاف تبلیغ های سنتی (مانند روزنامه های محلی، آگهی های کاغذی، ایمیل مستقیم و غیره) در سئو محلی احتمال مشاهده نشدن تبلیغ و هدر رفتن سرمایه بسیار کم است. شما به مشتریان بالقوه دقیقا زمانی که به شما نیاز دارند دست پیدا می کنید، همین موضوع سئو محلی را کارآمد و مقرون به صرفه نموده است.

 1. تنها 44 درصد کسب و کارها از Google My Business استفاده می کنند.

Google My Business یک سیستم رایگان کسب و کار است که گوگل آن را در دسترس تقریبا همه کسب و کارها قرار داده است. قرار گرفتن در فهرست Google My Business شانس شما را برای نمایش در بالای نتایج جستجوی محلی گوگل افزایش می دهد. علاوه بر این بسیاری از کسب و کارهای محلی هنوز اهمیت بازاریابی آنلاین را درک نکرده اند. قبل از اینکه رقبای شما این کار را انجام دهند سعی کنید از این قابلیت گوگل استفاده کنید. آهن را تا زمانی که داغ است باید کوبید!

 1. بسیاری از بهترین فرصت های سئو محلی رایگان هستند.(فعلا!)

به دست آوردن شهرت و رونق کسب و کار خود بر روی Google My Business، Bing Places for Business و صدها دایرکتوری آنلاین کسب و کار دیگر رایگان است. این به معنی ترویج رایگان کسب وکار شما می باشد.

 1. کمتر از 20 درصد مردم اخبار روزنامه های چاپی را دنبال می کنند.

رسانه های تبلیغاتی سنتی در حال کاهش هستند، در واقع امروز کمتر کسی روزنامه های محلی را می خواند. اخیرا آمارها نشان می دهند که بسیاری از روزنامه های محلی در طول 20سال اخیر بیشتر از 80 درصد خوانندگان خود را از دست داده اند. چرا؟ زیرا بیشتر مردم برای کسب اخبار محلی خودشان و اطلاعات درباره کسب و کارهای محلی به سوی اینترنت حرکت کرده اند.

 1. 88 درصد از مشتریان محلی به بررسی آنلاین کسب وکار اعتماد دارند.

نقل قول شفاهی یک فاکتور تاثیر گذار برای موفقیت در بسیاری از کسب و کارهای محلی است. بنابراین شهرت آنلاین کسب و کار خود را افزایش دهید. از مشتریان مورد اعتماد خود بخواهید تا یک بررسی مثبت درمورد کسب وکار شما به صورت انلاین انجام دهد و توجه صدها مشتری جدید را جلب نمایید.

 1. مشتریان محلی برای یافتن اطلاعات لازم درباره کسب وکار مورد نظر خود به اینترینت وابسته هستند.

این روز ها مردم برای یافتن اطلاعات درباره هرگونه محصول و سرویس به اینترنت وابسته هستند، اگر کسب و کار شما در نتایج جستجوهای محلی یافت نشود، به این معنی است که شما نمی توانید مشتریان جدید را جذب نمایید. پیاده سازی استراتژی های سئو محلی بر روی کسب و کار شما می تواند به درخشش شما در اینترنت و پیدا شدن توسط مشتریان بالقوه کمک کند.

کسب وکار خود را با استفاده از سئو محلی رونق دهید

موارد ذکر شده از شیوه های قدرتمند سئو محلی می باشند که قطعا در آینده پر اهمیت تر و تاثیر گذار تر خواهند شد. زمان آن فرا رسیده تا از مزایای قدرتمند سئو محلی بهره مند شوید و قبل ازاینکه رقبای شما آن را انجام دهند کسب و کار خود را رونق دهید. همه کسب وکارهای محلی از لوله کشی ها و ساختمان ساز ها گرفته تا گل فروش ها و حسابدار ها می توانند از طریق سئو محلی کسب و کار خود را رونق دهند و مقدار پول بیشتری به دست آورند. پس شما هم بهتر است همین امروز شروع کنید.

شاید شما هم تجربه های مفیدی از کار با سئو محلی داشته باشید یا اینکه ابهاماتی در مورد این مقاله در ذهنتان باشد، پس ما را تنها نگذارید و نظرات خود را در دیدگاه کاربران این صفحه بنویسید.اگر به آموزش های بیشتری در زمینه سئو نیاز داشتید می توانید به وبلاگ بهسا وب مراجعه کنید.