وردپرس یک پلت فرم بسیار عالی برای کارآفرینان تازه کار است که می توانند توسط آن وب سایت های کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنند. این سرویس مدیریت محتوا یا CMS توسط میلیون ها صاحب کسب و کار که در هر گوشه از جهان زندگی می کنند استفاده می شود. بیش از 400 میلیون وب سایت در سراسر جهان توسط وردپرس طراحی شده است، از جمله بیش از 100 میلیون نفر در ایالات متحده.

سایت های وردپرس در سرتاسر جهان هر 17 ثانیه یک پست را منتشر می کنند و بیشتر از یک میلیون وب سایت در جهان توسط وردپرس و مرتبط با کسب و کار هستند.

این حقایق به وضوح نشان دهنده اهمیت وردپرس به عنوان یک سرویس مدیریت محتوا برای کسب و کارهایی با هر اندازه است.

ساده سازی، ادغام رسانه های اجتماعی و قالب های در دسترس، دلایل کلیدی هستند که چرا مدیران و صاحبان کسب و کارهای کوچک برای شروع وردپرس را ترجیح می دهند. با این حال قبل از اینکه شما در مورد استفاده از وردپرس برای وب سایت کسب و کار خود فکر کنید باید چند واقعیت مهم را در ذهن داشته باشید:

1-کیفیت قالب های وردپرس

بهینه سازی وردپرس

هزاران پوسته رایگان برای کسانی که قصد ایجاد وب سایت مبتنی بر سیستم وردپرس را برای راه اندازی کسب و کار خود دارند در دسترس هستند. با این حال شما باید در انتخاب قالب مورد نظرتان دقت داشته باشید. تم باید انعطاف پذیر باشد و شما نیاز دارید که بدون هیچ مشکلی تغییرات را انجام دهید.

مواردی که در انتخاب قالب وردپرس باید دقت کنید:

  • قالب وردپرس نباید دارای خطاهای کدنویسی باشد.
  • قالب با گرافیک سنگین ممکن است سرعت بارگزاری را افزایش دهد. 
  • قالب باید به درستی با موضوع سایت انتخاب شود و نباید خارج از آن باشد. 
  • قالب وردپرس باید دارای پنل اختصاصی باشد که مدیر سایت بتواند به راحتی در تمامی نقاط سایت تغییرات دلخواه را اعمال کند. 

2- هاستینگ:

بهینه سازی وردپرس

هاست مناسب یکی دیگر از عوامل مهم در ایجاد یک وب سایت موفق و با سرعت لود بالا می باشد. شما باید یک سرویس میزبانی وردپرس مناسب انتخاب کنید که به شما کمک می کند وب سایت خود را در طول زمان بالا نگاه دارید و انرا در معرض نمایش کاربران قرار دهید. علاوه بر این آنها باید سرویس هاست شما به طور منظم به روز رسانی و پشتیبان گیری شود.

3-پلاگین های خود را عاقلانه انتخاب کنید:

بهینه سازی وردپرس

نصب افزونه های بسیار زیادی در وب سایت وردپرس باعث کاهش کارایی سایت وردپرسی شما خواهد شد فقط پلاگین هایی را فعالانه استفاده می کنید اضافه کنید و بقیه را حذف کنید.

4- پیکربندی وب سایت شما:

پس از نصب نهایی وردپرس باید آنرا به صورت مناسب پیکربندی کنید. به عنوان مثال: شما باید در مورد چگونگی نمایش نظرات، پیوندهای وب سایت و بهترین شیوه های نمایش مطالب در سایت فکر کنید این به راحتی در تنظیمات وردپرس اعمال می شود و باید در طول نصب اولیه شما انجام شود.

5- واکنش گرا بودن در موبایل:

بهینه سازی وردپرس

بسیاری از بازدیدکنندگان وب سایت به سایت شما از طریق دستگاه های تلفن همراه خود دسترسی پیدا می کنند بنابراین وب سایت مبتنی بر وردپرس نیاز به ریسپانسیو برای تلفن همراه دارد، که تجربه ای متفاوت را برای کاربران فراهم می کند. کاربران تکان دادن و کشیدن زیادی صفحه موبایل برای نمایش صفحات سایتتان را تحمل نمی کنند.

آدام فررا، مدیرعامل شرکت HostGator می گوید: "شما که مدیریت سایت را بر عهده می گیرید باید بدانید وب سایت شما برای تلفن های همراه مناسب است و یا نه! اگر برای این موضوع وقت نگذارید کم کاری کرده اید. شاید به نظر سخت برسد که وب سایت خود را برای تلفن های همراه سازگار کنید اما این ارزش را دارد و به شما کمک خواهد کرد که به سرعت در نتایج جستجو در بین رقبا قرار بگیرید. "

6- امنیت:

بهینه سازی وردپرس

وردپرس دارای ویژگی های امنیتی مناسب است اما با در نظر گرفتن اقدامات پیشرفته تر امنیتی با استفاده از پلاگین ها و سایر روش ها می توان وب سایت ایمنی را مدیریت کرد.  الیا کلوچنکو مدیر اجرایی High-tech-Bridge می گوید: "من می گویم که CMS محبوب مانند وردپرس یا جوملا ممکن است در نصب پیش فرض امن باشد، اگر آنها به درستی پیکربندی نشده باشند ممکن است در آینده برای مدیر وب سایت مشکلات دیگری به وجود بیاورند."

7- بهینه سازی برای موتورهای جستجو:

بهینه سازی وردپرس

بهینه سازی برای موتورهای جستجو یا سئو را در کار خود در نظر بگیرید تا بازدیدکنندگان وب سایت شما را در گوگل و سایر موتورهای جستجو افزایش دهد. با استفاده از سئو اصولی همراه با پلاگین های وردپرس مانند  Yoast شما به سمت درستی هدایت می شوید.

علاوه بر بهینه سازی موتورهای جستجو مهم است که از جستجوگر جدید(بهینه سازی شبکه های اجتماعی ) نیز استفاده کنید. حضور فعال در شبکه های اجتماعی که در آن مشتریان بیشتر وقت خود را صرف می کنند  می توانید به سرعت نام برند خودتان را معرفی کرده و مورد اعتماد واقع شوید.