ریچارد بکستر، مدیر اجرایی موسسه Builtvisible  و متخصص سئو و بهینه سازی است. او می گوید: از طریق وبلاگ هایی که در اینترنت وجود دارد فرآیند سئو و بهینه سازی را فرا گرفته و بر روی سایت های خود اجرا می کند. او قصد دارد منابع مورد علاقه خود را که در اینترنت پیدا کرده و روزی چند بار به آنها سر می زند را با سایر کاربران به اشتراک بگذارد، تا آنها هم بتوانند سریعتر به یک حرفه ای در زمینه سئو و بهینه سازی سایت تبدیل شوند. پس در ادامه همراه ما باشید...

آیا در تلاش هستید که به یک متخصص سئو تبدیل شوید؟

اگر در تلاش هستید که به یک سئو کار حرفه ای تبدیل شوید به جای درستی آمده اید، در اینجا می توانید به نکات مهم و منابعی که ریچارد بکستر معرفی می کند نگاهی بیاندازید و آنها را در برنامه کاری خود قرار دهید و به طور منظم به آنها سر بزنید.

1-YOAST:

آموزش سئو

Yoast به مقدمه یا معرفی خاصی نیاز ندارد بخصوص که اگر شما کاربر وردپرس هستید. سایت Yoast یکی از بهترین منابع برای یادگیری سئو وردپرس است و بهترین شیوه های اصولی سئو وردپرس را به کاربران خود معرفی می کند.این تیم همانطور که مطلع هستید سازنده افزونه Seo By Yoast برای سیستم های وردپرس و دروپال است.

2-Seacrh Engine Land :

آموزش سئو

دنی سولیوان (Danny Sullivan) به همراه تیمش یک سایت با نام موتور جستجوی زمین یا ( Search Engine Land) را راه اندازی کرده اند که به صورت مرتب روزانه آپدیت می شود و آخرین خبرها و تحولات در موتورهای جستجو را در قالب مقاله و ویدیو منتشر می کند.

همچنین این سایت دارای منابعی برای افراد مبتدی است که می توانند به راحتی سئو و بهینه سازی را درک کرده و ادامه مسیر دهند.

پیشنهاد مقاله: هر آنچه که باید درباره ی سئو سایت در سال 2017 بدانید!

3-MOZ:

آموزش سئو

رند (Rand Fishkin) و تیم Moz او در طیف گسترده ای از رشته های بازاریابی موتورهای جستجو فعالیت می کنند که در سایت خود اطلاعات و تجربیات به دست آمده را در قالب مقالاتی با سایر کاربران به اشتراک می گذارند.

یکی از مشخصه های خوب این سایت این است که در قسمت نظرات بخوبی با کاربران تعامل برقرار کرده و به سوالات آنها پاسخ می دهند و همین موضوع باعث شده است که سایت MOZ به یکی از بهترین منابع بازاریابی موتورهای جستجو محسوب شود.

4- SEO By the Sea:

آموزش سئو

من هرگز بیل اسلواکی را ملاقات نکردم اما نوشته هایش را به صورت مستمر دنبال می کنم و احساس خوبی نسبت به او دارم و حس می کنم او را می شناسم.بیل یکی از فعالان در زمینه موتورهای جستجو است و سایت او در آینده به یک منبع بسیار کاربردی در اینترنت تبدیل خواهد شد.

البته ناگفته نماند که شما در بلاگ بیل اسلواکی می توانید هر چیزی که مربوط به موتورهای جستجو و وب می شود را بیابید از دسته بندی های برنامه نویسی و توسعه تا UX و بازاریابی اینترنتی و ...

پیشنهاد مقاله: 5 ابزار برتر سئو برای حرفه ای ها

5-David Naylor:

آموزش سئو

دیوید نیلور، دارای بیش از 16 سال تجربه در صنعت جستجوگرها است . اگر شما قرار است در اینترنت و وب فعالیت کنید و به یکی از کارشناسان و محققین موتورهای جستجو تبدیل شوید حتما به این سایت سر بزنید و از تجربیات نیلور استفاده کنید.

6-Distilled:

آموزش سئو

یک وبلاگ با بینش عمیق در زمینه بازاریابی اینترنتی یا همان دیجیتال مارکتینگ است. این وبلاگ برای افرادی توصیه می شود که دارای تجربه ای در زمینه دیجیتال مارکتینگ هستند و می خواهید دانسته های خود را افزایش دهند و به دنبال منابعی کاربردی برای شناخت تکنیک ها هستند.

7-Builtvisible:

آموزش سئو

وبلاگی است که از سال 2008 و با عنوان یک تیم مشاور سئو راه اندازی شده است در این سایت مطالب پیشرفته، فنی و تحقیقاتی قرار می گیرد. همچنین محتواهایی که در این سایت قرار می گیرد بسیار متفاوت است از آنچه که کاربران فکر می کنند زیرا این سایت با استفاده از تکنیک های محتوا نویسی حرفه ای توانسته است کاربران زیادی را جذب کند.

به عنوان مثال شما قصد یادگیری سئو و مباحث دیجیتال مارکتینگ را دارید وقتی وارد دسته بندی مطالب آن می شوید و بر روی دسته مورد نظر کلیک می کنید با صفحه ای از عناوین عجیب و غریب برخورد می کنید، عناوینی که هیچ ارتباطی به موضوع اصلی که تخصصی در زمینه سئو است ندارند.

به نظر من این روش بسیار تکنیکی تر است و من به شخصه که جذب می شوم بر روی آن عناوین کلیک کنم و زمانی که وارد صفحه مقاله می شوم، حس خوبی از نوشته ها دریافت میکنم.

به شما هم پیشنهاد می کنم که این وبلاگ ها را در برنامه کاری خود قرار دهید و روزی 1 الی 2 بار به آنها سر بزنید تا بتوانید از آخرین خبرها در زمینه وب و موتورهای جستجو باخبر شده و در زمینه تخصصی خود حرفه ای شوید، با استفاده از تکنیک هایی که در این سایت ها ارائه می شود، می توانید پروژه های خود را سریعتر و بهینه تر به نتیجه برسانید.