برای اینکه بتوانید از نحوه فعالیت خود در بین سایت های رقیب آگاهی داشته باشید و با یک استراتژی قوی تر به رقابت خود ادامه دهید باید از وضعیت لحظه ای سایت خود با خبر باشید و پروسه ی مربوطه را دنبال کنید.ابزارهایی که در این مقاله معرفی می شوند برای تست و ارزیابی عملکرد سایت های شماست که می توانید در زمینه سئو از آنها استفاده کنید و به نتایج بسیار مهمی دست پیدا کنید.

ماندن در نتایج ابتدایی سئو بسیار کار دشواری است زیرا موتورهای جستجو و نتایج آنها به صورت روزانه دستخوش تغییرات زیادی می شوند. بنابراین، باید دائما با استفاده از این ابزارها و تکنیک هایی که در مقاله هر آنچه که باید درباره ی سئو سایت در سال 2017 بدانید! شرح داده شد، بتوانید موقعیت خود را بسنجید و سریعا اقدامات لازم را اتخاذ نمایید.

5 ابزاری که در ادامه به شما معرفی می کنیم قادر هستند با ارائه گزارش های تحلیلی جامع شما را در صدر نتایج حفظ کنند.

1-گوگل آنالیتیکس - Google Analytics:

5 ابزار سئو سایت

برای معرفی سریع گوگل آنالیتیکس می توانیم به این جمله اشاره کنیم : "گوگل آنالیتیکس ابزاری است برای به دست آوردن درک بهتر از تاثیر بازاریابی شما بر کاربران"

گوگل آنالیتیکس ابزاری است که نیاز به مقدمه ای ندارد، این ابزار قادر است با استفاده از داده های موجود در وب سایت شما و تحلیل بر روی آنها و ارائه گزارشات کامل در یک مرکز برای مرور دقیق تر از نحوه تجربه مشتریان و استفاده از وب سایت نکات مهمی را به شما ارائه دهد. 

شما می توانید داده های تحلیلی به دست آمده خود را با سایرین به اشتراک بگذارید، نتایجی که گوگل آنالیتیکس به شما ارائه می کند تصویر بزرگتری است برای ارائه امارهای دقیق و به جرات می توان گفت که یکی از دقیق ترین ابزارها برای آنالیز رفتار کاربران در وب می باشد. 

پیشنهاد مقاله: 10 اشتباهی که با گوگل آنالیتیکس انجام می دهید!

2-قورباغه پرسر و صدا - Screaming Frog :

5 ابزار سئو سایت

جستجوگر عنکبوتی یک برنامه است که می تواند لینک ها، تصاویر، کدهای CSS و اسکریپت های وب سایت را بررسی کرده و گزارش کاملی از وضعیت سئو (SEO) را ارائه می دهد. 

به گفته پاول تیلر سرپرست بخش سئو کمپانی All Response Media این بهترین و سریعترین ابزار سئو برای تجزیه و تحلیل عمقی عناصر وب سایت است و همچنین قابلیت شخصی سازی داشته و از دیدگاه من این ابزار دارای ارزش بالایی است. 

3- سِم راش - SEMrush :

5 ابزار سئو سایت

SEMrush هم یکی دیگر از ابزارهای فوق العاده ای است که قادر به آنالیز آنی وب سایت است. این ابزار سئو متشکل است از ابزارهای قدرتمند برای آنالیز و جستجوی دقیق المان ها در وب سایت است.

ابزار سئو سم راش یک حسابرس دقیق برای رشد سریع وب سایت شما به حساب می آید و به شما می آموزد که چگونه از رقبای خود روش ها و استراتژی ها را یاد بگیرید و چگونه می توانید محتوای کامل و روش های تبلیغاتی خود را به سرعت گسترش دهید.

4- جی تی متریکس - GTmetrix :

5 ابزار سئو سایت

  • آیا می خواهید متوجه شوید که تمام کارهای بهینه سازی داخلی بر روی سایت شما انجام شده است یا خیر؟
  •  آیا مایل هستید بدانید که سایت شما در مدت زمان های مختلف چه تغییراتی کرده است؟

بهترین راه برای پاسخ دادن به سوالات بالا استفاده از ابزار GTmetrix است، که سرعت و عملکردهای داخلی وب سایت شما را آزمایش می کند.

زمانی که از این ابزار استفاده می کنید، یک گزارش کاملی از وضیعت داخلی سایت شما در اخیتارتان قرار می دهد سپس راهکارهایی برای رفع مشکلات به وجود آمده به شما معرفی می کند که باید سریعا این موارد را برطرف کنید.

5- گوگل دیتا هایلایتر - Google Data Highlighter :

5 ابزار سئو سایت

دیتا هیلایتر، یک ابزار وب مستر برای تدریس موتور جستجو در مورد الگوها و ساختارهای وب سایت شما است، شما با استفاده از دیتا هایلایتر از برچسب داده ها در سایت خود استفاده می کنید و این امر گوگل را قادر می سازد اطلاعات خود را در نتایج جستجو جذاب تر نشان دهد.