شروع با پیشنهاد دو کتاب برای درک طراحی سایت: 

جدید ترین و برترین گزینه های پیشنهادی ما برای طراحی وب سایت دو کتاب بسیار مفید در این زمینه هستند. اولین کتابی که قرار است خدمت شما معرفی شود توسط لارا کالبگ نوشته شده است که درباره اصول دسترسی میباشد و دیگر کتاب مورد بحث ما درباره چگونگی استفاده از انیمیشن در ارتقاء UX میباشد که توسط ریچل نابورز به رشته تحریر در آمده است.

هر دو این کتابها کوتاه و به صورت مفید و مختصر نگارش شده اند که نه تنها شما به راحتی میتوانید مطالب مطرح شده در این کتابها را یاد بگیرید بلکه تجربه خوبی برای مطالعه نیز خواهند بود.

همچنین چند ابزار مفید هم در این ماه وارد بازار شده اند که یکی از آنها XRESPOND  میباشد. این نرم افزارقادر است تا طرح شما را به صورت چندگانه روی صفحه نمایشهای مختلف کنار هم نمایش دهد. ایجاد نوتیفیکیشن سایت GitHub  و اکستنشن جستجوگر کروم از دیگر ویژگی های این نرم افزار است.

1- دسترسی برای همگان

10 ابزار طراحی سایت در سپتامبر 2017

امکان دسترسی به هیچ وجه موضوع آسانی برای پرداختن نیست، از این رو توضیحات راحت و قابل فهم خانم لارا کالبگ در این کتاب که درباره مسائل اساسی این حوزه میباشد، میتواند خبر بسیار خوبی برای همه طراحان وب باشد.

دیگر ویژگی این کتاب راهنمایی های خانم کالبگ است که شما را در مسیر درستی برای پیدا کردن و ارتباط گرفتن با متخصصین  و منابع مورد نیاز این حوزه یاری میکند. راهنمایی های خانم کالبگ قدم نهادن در این مسیر را برای همگان آسان میکند، مخصوصا افرادی که به دنبال ارتقاء سطح علمی خودشان و بروز رسانی آطلاعات خود هستند.

2- Pixelmator Pro:

10 ابزار طراحی سایت در سپتامبر 2017

اگر بگوییم که این نرم افزار ویرایش عکس که بر روی سیستم های Mac (مک) نصب میشود جریان ویرایش تصویر را از نوع تعریف کرده است، اصلا بیراه نبوده. این نرم افزار دارای ظاهری تاثیرگذار است زندگی را برای شما آسانتر خواهد کرد.

اگر بخواهم به صورت مشخص بیان کنم، یک ابزار بسیار جذاب برای طرح بندی است که در پیشبرد مسائل و چیدمان اجزاء مختلف پروژه، به شما کمک شایانی می کند.

3-  Lozad.js:

10 ابزار طراحی سایت در سپتامبر 2017

این نرم افزار استفاده از API را برای حتی تنبل ترین کاربران هم آسان و بهینه میکند و در کنار جاوا اسکریپت خالص بوده و خیلی سبک است و به صورت مستقل و بدون نیاز به هماهنگی با نرم افزارهای دیگر قابل اجراست.

4- Dead Domain:

10 ابزار طراحی سایت در سپتامبر 2017

آیا دومینی خاص با نامی خاص را خریداری کرده اید تا روزی که پروژه خاصی را که مد نظر داشتید روی آن اجرا کنید، ولی گوشه ای بلا استفاده افتاده و پول شما را به صورت ماهیانه می بلعد؟ خوب بهتر است بدانید که شما نفر اول نیستید و نفر آخر هم نخواهید بود. این سایت برای شما راهکاری مناسب دارد. شما میتوانید دومین های کنار گذاشته خود را میتوانید به این سایت بسپارید تا فرصتی دوباره برای زندگی و بالا آمدن داشته باشند.

5- Animation at Work:

10 ابزار طراحی سایت در سپتامبر 2017

ریچل نابورز میگوید "این کتاب همه آن چیزی است که آرزو داشتم پنج سال پیش زمانی که روی انیمیشن وب کار می کردم، می دانستم"

این کتاب الکترونیکی مفید و مختصر به ساده ترین شکل ممکن سعی دارد تا به شما طریقه استفاده از انیمیشن را برای برجسته سازی طراحی های شما نشان بدهد. چیزی که مطمئنا باعث ایجاد ارتباط بیشتر و رقم خوردن تجربه ای شیرین و لذت بخش برای کاربران وب سایت خواهد.

6- Alembic:

10 ابزار طراحی سایت در سپتامبر 2017

این یک افزونه طراحی است قابلیت استخراج جعبه رنگ  از هر سطحی که محتوی نقشه بیتی باشد را دارد. ( میتوان گفت که Alembic  متشکل از لایه های الگودار مشخص است که گویا یک عکس منسجم و خوشترکیب روی هم قرار گرفتند)

مانند خیلی از اختراعات مدرن، ایده این کار از یک توئیت شروع شده است که بعد ها توسط یک آژانس طراحی و بهره وری  دیجیتال به نام Awkward تبدیل به واقعیت شده است. این افزونه یک پروژه متن باز هم محسوب میشود و این یعنی شما آن را در GitHub هم پیدا کنید.

7- Font Review Journal:10 ابزار طراحی سایت در سپتامبر 2017

یکی از دوستداران تایپ با نام بتانی هک پست هایی به صورت هفتگی در سایتی به اشتراک میگذارد و در این پست ها به تمجید، آنالیز و توضیح چاپ میپردازد. او توضیح میدهد که طراحی یک  سبک و چینش برای حروف، کار بسیار بزرگی است که شاید نیاز به سالها زمان تصحیح و به انجام رساندن کامل پروژه داشته باشد.

هر کدام از این طراحی ها و سبک چینش حروف پیشینه ها وتاریخچه های مختلف دارند که خیلی از کاربران هنوز به صورت کامل با آنها آشنا نیستند و خیلی ها حتی از چرایی آنها اطلاعاتی ندارند.هک میخواهد دانش و تجربه خود را هرچه بیشتر در اختیار کاربران بگذارد و امیدوار است که این سایت بتواند پلی بین طراحان حروفچین و کاربران باشد.

8- XRespond:

10 ابزار طراحی سایت در سپتامبر 2017

این یک ابزار بسیار مفید برای ساخت سایتهای ریسپانسو هست. شما فقط کافی است که URL مورد نظر خود را وارد کنید، XRespond سایت صاحب  URL را در پنجره های مختلف و به گونه ای کنار هم نمایش میدهد که کاربر میتواند بر روی هر بخش از پروژه خود در صفحه نمایش های مختلف و در اندازه های مختلف کار کند.

9- GitHub Chrome Notifier:

10 ابزار طراحی سایت در سپتامبر 2017

به جای دریافت اعلان ها در اینباکس خود، این افزونه جانبی کروم می تواند آنها را روی مرورگر شما به نمایش بگذارد و زمانی که کسی مطلبی و یا هر چیز دیگری مانند کدها درخواستها را به اشتراک میگذارد و یا کسی درباره این مطالب نقطه نظر خود را مطرح میکند، شما اعلان آن را دریافت میکنید.

10- White Hat UX:

10 ابزار طراحی سایت در سپتامبر 2017

بسیاری از سایتها هستند که از الگوهای سیاه استفاده میکنند، از ویژگی هایی در طراحی استفاده میکنند که با گول زدن کاربران آنها را وادار به انجام کارهایی میکند که اصلا قصد انجامش را نداشته اند. برخی از این الگوها تبدیل به عرف شده است، اما استفاده ازاین نوع طراحیها (الگوهای سیاه) اخلاقا نادرست بوده و ممکن است که باعث از بین رفتن اعتماد کاربر به سایت و برند شما شود.

این کتاب که تاکیدی مضاف بر خلق تجربه های ماندگار و برخورد با احترام با مشتری دارد توسط طرین فالبه، کیم اندرسون و مارتین میشل فردریکسون نوشته شده است.